Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje

Sukurta 2016.11.28 / Atnaujinta 2016.11.28 09:43
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje

   Lapkričio 28 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje Japonijos verslininkams, žemės ūkio specialistams, žiniasklaidos atstovams pristatyta Lietuvos žemės ūko ir maisto pramonė. Atidarydamas seminarą, Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas pasidžiaugė, kad Japonija tampa viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių Azijoje.

   „Vis didesnę eksporto dalį sudaro žemės ūkio produkcija, o tai reiškia, kad Japonijos vartotojai vertina puikios kokybės  lietuviškus produktus,“ – sakė ambasadorius.

   Palyginus  su 2015 metais,  lietuviškos žemės ūkio produkcijos eksportas į Japoniją per pirmuosius 9 šių metų mėnesius išaugo daugiau kaip 8 kartus ir pasiekė 70 milijonų eurų. Daugiausia buvo eksportuojama cigarečių, kepinių, pieno produktų, sraigių.

   Bendroje lietuviško eksporto struktūroje Japonija šiemet pirmauja tarp Rytų ir Pietų Azijos regiono šalių, aplenkusi Kiniją, Indiją ir kitas šalis. Eksportas iš Lietuvos į Japoniją šiemet išaugo beveik tris kartus, palyginus su 2015 metų 9 mėnesiais,  ir pasiekė 88,7 mln. eurų.  Eksportuojami  ne tik  ne tik žemės ūkio produktai, bet ir lazeriai, medicininė   ir optinė įranga, badai, lininiai ir kiti gaminiai.

   Skatinti eksportą padeda  aktyvi  Lietuvos ambasados Tokijuje veikla. Šis seminaras šiemet – jau trečiasis, organizuojamas kartu su Žemės ūkio ministerija. Per metus  ambasada kartu su parneriais surengia daugiau kaip 30 renginių, kuriuose pristatomos verslo galimybės Lietuvoje, lietuviška produkcija. 

   Į Lietuvos ambasadą susirinkusius potencialius Japonijos importuotojus su mūsų šalies žemės ūkio ir maisto pramonės potencialu,  jų produkcija ir maisto sauga supažindino Žemės ūkio ministerijos departamento direktorius Rolandas Taraškevičius bei Lietuvos atstovybės ES veterinarijos ir fitosanitarijos atašė Žilvinas Ilevičius.  

   Seminaro dalyvių dėmesio susilaukė  pirmasis išsamus leidinys apie Lietuvos žemės ūkį ir maisto pramonę japonų kalba.  Ambasadoje  surengtoje lietuviškos  produkcijos  parodoje   svečiai  degustavo    Japonijos rinkai siūlomus geriausius Lietuvos maisto gaminius.  Renginyje dalyvavo daugiau kaip 50 Japonijos įmonių, žemės ūkio įstaigų atstovų, žurnalistų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20170911_100057 (002).jpg

   Rugsėjo 11-15 d. Tokijuje lankosi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų delegacija, kurios sudėtyje – net 10 įmonių, atstovaujančių tekstilės, mados ir dizaino, kosmetikos, filmų, animacijos, 3D, video ir audiovizualinio turinio, medinių namų sektoriams.

   Ekonomika ir verslas »

   Naujienlaiškio prenumerata