Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje

Sukurta 2016.11.28 / Atnaujinta 2016.11.28 09:43
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje
   Japonija tapo pirmaujanti Lietuvos eksporto rinka Rytų ir Pietų Azijoje

   Lapkričio 28 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje Japonijos verslininkams, žemės ūkio specialistams, žiniasklaidos atstovams pristatyta Lietuvos žemės ūko ir maisto pramonė. Atidarydamas seminarą, Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas pasidžiaugė, kad Japonija tampa viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių Azijoje.

   „Vis didesnę eksporto dalį sudaro žemės ūkio produkcija, o tai reiškia, kad Japonijos vartotojai vertina puikios kokybės  lietuviškus produktus,“ – sakė ambasadorius.

   Palyginus  su 2015 metais,  lietuviškos žemės ūkio produkcijos eksportas į Japoniją per pirmuosius 9 šių metų mėnesius išaugo daugiau kaip 8 kartus ir pasiekė 70 milijonų eurų. Daugiausia buvo eksportuojama cigarečių, kepinių, pieno produktų, sraigių.

   Bendroje lietuviško eksporto struktūroje Japonija šiemet pirmauja tarp Rytų ir Pietų Azijos regiono šalių, aplenkusi Kiniją, Indiją ir kitas šalis. Eksportas iš Lietuvos į Japoniją šiemet išaugo beveik tris kartus, palyginus su 2015 metų 9 mėnesiais,  ir pasiekė 88,7 mln. eurų.  Eksportuojami  ne tik  ne tik žemės ūkio produktai, bet ir lazeriai, medicininė   ir optinė įranga, badai, lininiai ir kiti gaminiai.

   Skatinti eksportą padeda  aktyvi  Lietuvos ambasados Tokijuje veikla. Šis seminaras šiemet – jau trečiasis, organizuojamas kartu su Žemės ūkio ministerija. Per metus  ambasada kartu su parneriais surengia daugiau kaip 30 renginių, kuriuose pristatomos verslo galimybės Lietuvoje, lietuviška produkcija. 

   Į Lietuvos ambasadą susirinkusius potencialius Japonijos importuotojus su mūsų šalies žemės ūkio ir maisto pramonės potencialu,  jų produkcija ir maisto sauga supažindino Žemės ūkio ministerijos departamento direktorius Rolandas Taraškevičius bei Lietuvos atstovybės ES veterinarijos ir fitosanitarijos atašė Žilvinas Ilevičius.  

   Seminaro dalyvių dėmesio susilaukė  pirmasis išsamus leidinys apie Lietuvos žemės ūkį ir maisto pramonę japonų kalba.  Ambasadoje  surengtoje lietuviškos  produkcijos  parodoje   svečiai  degustavo    Japonijos rinkai siūlomus geriausius Lietuvos maisto gaminius.  Renginyje dalyvavo daugiau kaip 50 Japonijos įmonių, žemės ūkio įstaigų atstovų, žurnalistų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20170911_100057 (002).jpg

   Rugsėjo 11-15 d. Tokijuje lankosi Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų delegacija, kurios sudėtyje – net 10 įmonių, atstovaujančių tekstilės, mados ir dizaino, kosmetikos, filmų, animacijos, 3D, video ir audiovizualinio turinio, medinių namų sektoriams.

   Ekonomika ir verslas »
   isetan.JPG

   Aukštos kokybės lietuviškos prekės sulaukia vis didesnės paklausos Japonijoje. Gera naujiena iš Lietuvos jau pasiekė ir Japonijos  desertų mėgėjus: net 350 parduotuvių įvairiuose Japonijos miestuose, priklausančių prekybos tinklui „Gyomi Super“, birželį pradėjo sėkmingai  prekiauti lietuviškais glaistytais varškės sūreliais. Japonams iškart patiko šie dar neragauti skanėstai, Japonijoje vadinami „varškės pyragėliais“ („cheese cake“).

   Ekonomika ir verslas »
   zum.jpg

   Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, viešintis su oficialiu vizitu Indonezijos Respublikoje, Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos sudėtyje, susitiko su Indonezijos žemės ūkio ministru Amranu Sulaimanu (Amran Sulaiman) ir jo patarėju dr. Mat Syukur.

   Ekonomika ir verslas »
   pirmas.jpg

   Gegužės 17 d. (Džakarta). Valstybinio vizito į Indoneziją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidentu Joko Widodo. Tai – pirmasis istorijoje aukščiausių Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikimas, kuriame aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, ES ir Indonezijos bendradarbiavimas, globalaus saugumo klausimai. Prezidentė taip pat susitiko su Indonezijos Parlamento Pirmininku Setya Novanto.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   ambasadoje.jpg

   Lietuvos kultūros paveldas – šiaudiniai sodai, tęsiantys gilią lietuvių dekoratyvinės dailės tradiciją, patraukė didelį dėmesį Lietuvos ambasados Japonijoje surengtuose Lietuvos kultūros ir tautinio paveldo renginiuose.  

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   apdovanojimas.JPG

   Kovo 30 d. šalies premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. Jau šešioliktuose tokiuose apdovanojimuose, kuriuos rengia Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA), taip pat įvertinta bei specialiu prizu apdovanota Lietuvos metų verslininkė/vadovė. Ja išrinkta bendrovės „Česlovo vynas“ direktorė ir bendrasavininkė Tatjana Ramoškienė. Nugalėtojus pasveikino ir Lietuvos Respublikos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

   Ekonomika ir verslas »

   Naujienlaiškio prenumerata