Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
zydre.png

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos ambasada Japonijoje rengia smuikininkės Žydrės Ovsiukaitės koncertą, kuris vyks 2020 m. vasario 14 d. (penktadienį) 19 val. (durys atidaromos 18:30 val.) ambasadoje, 3-7-18 Motoazabu, Minato-ku, Tokyo 106-0046.

Po koncerto svečius kviesime taurei vyno ir lengviems užkandžiams.

Maloniai prašome Jūsų registruotis į renginį, užpildant trumpą registracijos formą: https://forms.gle/4LTKhFAA7KvwhRJx9

Vietų skaičius ribotas, todėl po registracijos prašome laukti ambasados patvirtinimo.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2_2.jpg

Ambasadorius Gediminas Varvuolis lankėsi Ibaraki prefektūroje esančiame Ushiku mieste. Vizito metu ambasadorius susitiko su vietos valdžios atstovais ir Okuno pradinės mokyklos vadovais, su kuriais aptarė galimą bendardarbiavimą darnaus vystymosi srityje. Ambasadorius taip pat skaitė paskaitą Lietuvą, kartu su Japonijos moksleiviais teletiltu bendravo su Klaipėdos Simono Dacho progimnazija ir davė interviu vietos bei nacionalinei žiniasklaidai.

Okuno pradinė mokykla bendradarbiauja su Klaipėdos Simono Dacho progimnazija ir ruošia meninį projektą – piešinį darnaus vystymosi tikslų tema, kuris bus eksponuojamas Tokijuje Olimpinių žaidynių metu.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Prisimenant laisvės gynėjus Lietuvos ambasados Japonijoje darbuotojai šiandien dalyvavo kasmetinėje pilietinėje akcijoje "Atmintis gyva, nes liudija" - languose uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę prieš 29-erius metus.

Istorinė, kultūros diplomatija »
4.jpg

Gruodžio 11 d. Lietuva pristatyta Džakartos tarptautinio moterų klubo labdaros mugėje. Bendradarbiaujant Lietuvos ambasadai Tokijuje ir Lietuvos garbės konsulatui Indonezijoje, pirmą kartą šioje mugėje įrengtas Lietuvos stendas.

Stendą aplankė renginio globėja pirmoji Indonezijos ponia, kuriai buvo pristatyti Lietuvos amatininkų dirbiniai ir maisto produktai.

 

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
1-1.jpg

Ambasadorius G. Varvuolis ambasadoje susitiko su “2020 Japonijos projekto be barjerų” vadovais ir dalyviais, jų tarpe  neįgalia mergaite Natsumi ir jos šeimos nariais, projekte dalyvaujančių įmonių atstovais. Projekto tikslas yra atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria neįgalių vaikų šeimos ir šalinti barjerus, kliudančius neįgaliems vaikams judėti ir džiaugtis gyvenimu.

Šis projektas svarbus artėjant 2020 m. Tokijo olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Pic1.jpg

2019-11-07 ambasadorius Gediminas Varvuolis darė pranešimą apie Europos Sąjungą ir Lietuvą Meiji Gakuen aukštesniojoje mokykloje Kita Kyushu mieste.

Jis dalyvavo ES delegacijos Japonijoje organizuotoje programos „ES atvyksta į tavo mokyklą“, pagal kurią lapkričio 7-8 d. suplanuoti 42 diplomatų iš 24 ES valstybių narių, tarp jų 12 ambasadorių, pranešimai apie Europos Sąjungą ir apsilankymai 49 mokyklose, esančiose 27 prefektūrose, o pranešimų klausysis iš viso apie 17 tūkst. Japonijos moksleivių.

G. Varvuolis savo pranešime supažindino moksleivius su Europos Sąjungos istorija, veiklos principais ir jos ryšiais su Japonija, o taip pat pristatė Lietuvą, atsakė į susidomėjusių moksleivių klausimus.  

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_8921.jpg

Lietuvos, Japonijos ir Korėjos džiazo grupė „Boylston Jazz“ 2019 m. lapkričio 6 d. koncertavo Lietuvos ambasadoje Tokijuje.

Junya Fukumoto (fortepijonas, Japonija), Liutauras Janušaitis (saksofonas, Lietuva) ir Keisuke Higashino (bosas, Japonija) groja džiazą, jungiantį  įvairius muzikinius stilius, tame tarpe klasikinę ir pop muziką, taip pat ir lietuviškas melodijas. „Boylston Jazz“ sukuria naują garsą, kuris yra jaudinantis ir gaivus, tačiau taip pat pažįstamas ir prieinamas, o muzikantai siekia pasidalinti šios žanrų ribų neturinčios muzikos džiaugsmu su savo klausytojais.

Vienas iš koncerto akcentų buvo lietuviškas kūrinys „Bijūnėli“, kurį atliko Mayako Fukumoto.

Baigęs 2019-ųju koncertinį turą Japonijoje, „Boylston Jazz“ tęs koncertus Pietų Korėjoje, o 2020 m. kovo 27-29 d. gros Lietuvoje, Birštono džiazo festivalyje.

„Boylston Jazz“ šiemet švenčia savo 10-ies metų jubiliejų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
75156804_397966314474878_8615626072752390144_n.jpg

2019 m. lapkričio 3 d. Lietuvos istorikas ir knygų autorius Simonas Strelcovas vedė diskusiją  „Herojų dirbtuvė: Sugiharos istorijos, kaip pasaulinio paveldo ir atminties dalies, permąstymas“  Europos literatūros festivalyje Tokijuje.

S. Sugiharos pristatymo ir diskusijos apie Ch. Sugiharą klausėsi apie 150 japonų klausytojų, susirinkusių Italijos kultūros institute Tokijuje.

Dr S. Strelcovo neseniai išleista knyga „Geri, blogi, vargdieniai. Č. Sugihara ir Antrojo pasaulinio karo pabėgėliai Lietuvoje“ verčiama į japonų kalbą ir bus išleista Japonijoje 2020 m. pradžioje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
jann038[1].jpg

Diana Nausėdienė lankėsi Keio Universiteto medicinos mokykloje ir Keio Universiteto ligoninėje, kur susitiko Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentu profesoriumi Dr. Makoto Suematsu, kuriam pernai buvo įteiktas Lietuvos valstybės apdovanojimas – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
dsc_5030_2.jpg

Spalio 24 d. Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
dsc_4927_1.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidento atvira paskaita Gifu universitete Japonijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
dsc_3662_1.jpg

Spalio 24 d. su darbo vizitu Japonijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Jaocu mieste ir padėjo vainiką prie šio japonų diplomato, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjusio žmones, paminklo. Prezidento apsilankymo garbei buvo atidengta Č. Sugiharos atminimo lenta.

Istorinė, kultūros diplomatija »
0002_2.jpg

Spalio 23 d. Diana Nausėdienė lankėsi Nishitoyamos pradinėje mokykloje, kurioje besimokantys moksleiviai domisi Lietuva, jos kultūra ir pasiekimais. Pirmąją ponią pasitiko ir sveikino mokyklos vadovybė, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi, mokiniai, mokytojai, moksleivių tėvai ir savanoriai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2_2.jpg

Pirmąją viešnagės Japonijos sostinėje Tokijuje dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė susitiko su Lietuvos garbės konsulais, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės pirmininku Hirofumiu Nakasone, Japonijos vyriausybės pareigūnais, buvusiais Japonijos ambasadoriais Lietuvoje ir artimiausiais mūsų šalies draugais.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
getFile.png

Seimas 2020-uosius paskelbė Čiunės Sugiharos metais. Šį sprendimą parlamentas priėmė atsižvelgdamas į tai, kad 2020 metais bus minimos Japonijos konsulo Č. Sugiharos, išdavusio Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms ir taip išgelbėjusio daugiau kaip 6 000 žmonių gyvybių, veiklos Kaune (1939–1940 m.) 80-osios metinės. Kartu bus paminėtos ir Č. Sugiharos 120-osios gimimo metinės.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata