Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Foto1.jpg

Liepos 23 d. Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Lietuvą pristatantį muzikos ir tapybos sintezės renginį Tokijuje, EDOCCO kultūros komplekse.

Šis reginys, skirtas Lietuvos komandos dalyvavimui Tokijo Olimpinėse žaidynėse, buvo transliuojamas internetu. Jo metu Lietuvos smuikininkė Žydrė Ovsiukaitė grojo Lietuvos kompozitorių kūrinius, o tuo pat metu garsus japonų dailininkas Morio Matsui tapė paveikslą.

Renginio įrašą rasite:  https://www.youtube.com/watch?v=ZOSUR1r_sVY (pradžia nuo įrašo 50-isios minutės).

Istorinė, kultūros diplomatija »
edocco-23d.jpg

Liepos 23 d. 14:00 (Japonijos laiku) vyks menų – tapybos ir muzikos – sintezės renginys Lietuvos dalyvavimo Tokijo olimpinėse žaidynėse proga. Šį renginį, kuris bus transliuojamas internetu, organizuoja Lietuvos ambasada Japonijoje, bendradarbiaudama su Kanda Myoujin šventykla ir EDOCCO kultūros kompleksu. Jo metu garsus japonų dailininkas Morio Matsui tapys paveikslą, o Lietuvos muzikė Žydrė Ovsiukaitė gros smuiku.

Nuoroda prisijungimui: https://www.youtube.com/watch?v=ZOSUR1r_sVY.  Po sveikinimo ir prisistatymo kalbų, pats meno spektaklis prasidės apie 14:35.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Foto1.jpg

Liepos 16 d. Lietuvos ambasadoje pristatytas Mariaus Marcinkevičiaus knygos vaikams „Maži eilėraščiai mažiems“ leidimas japonų kalba. Knygą išvertė Aya Kimura, ją išleido leidykla „Gin-no-suzu“. Pristatyme dalyvavo nedidelė Japonijos žiniasklaidos atstovų grupė.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Gifu.jpg

Šeštadienį, gegužės 29 d., 17 val. Japonijos laiku kviečiame prisijungti prie “Zoom on Japan” ciklo paskaitos "Nepažinta Japonijos širdis: Gifu prefektūra". Joje Gifu prefektūros atstovės Živilė Jomantaitė ir Tomoka Morimoto, pristatys Gifu prefektūrą bei Lietuvos-Gifu bendradarbiavimą. Paskaita vyks „ZOOM“ platformoje lietuvių kalba.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Website-Sugihara.jpg

Bendrovė „Aioi Nissay Dowa Insurance“, kuri yra investavusi į Lietuvos įmonę „Trafi“, bendrovės įkūrimo 10-mečio proga sukūrė tinklalapį, skirtą Č. Sugiharai: japonų kalba https://aioinissaydowa10thevent-inochinovisa2.com/ ir anglų kalba https://aioinissaydowa10thevent-inochinovisa2.com/en.

Istorinė, kultūros diplomatija »
185458151_4519513544728845_1027009372346044403_n.png

 Mes norėtume pakviesti Jus į internetinę naujo dokumentinio filmo „Vizos į gyvenimą. Drąsos grandinė“ premjerą 2021 m. gegužės 30 d. (sekmadienį) 16.00 val. Japonijos laiku. Renginio kalba -  anglų.

 Būtina išankstinė registracija! Užregistruokite savo dalyvavimą šioje nuorodoje: https://forms.gle/gXLFKx46rbRHd4x19

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_3163-1s.JPG

Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo olimpinės ugnies estafetėje Japonijoje, Jaocu mieste. Jis yra vienintelis Lietuvos atstovas, nešantis olimpinį deglą šioje estafetėje, prasidėjusioje kovo 25 d. Fukušimoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
NAgoya4.jpg

Ambasadorius G. Varvuolis dalyvavo paminklo Č. Sugiharai atidengimo ceremonijoje Nagojoje, Mizuhogaoka Junior High School mokyklos, kurioje mokėsi Č. Sugihara, teritorijoje. Renginyje dalyvavo Nagojos meras T. Kawamura, kiti vietos valdžios atstovai, paminklo autorius, garsus Japonijos skulptorius M. Yamamoto, taip pat Č Sugiharos anūkės ponios Madoka ir Haruka, mokyklos vadovybė, mokiniai bei žiniasklaidos atstovai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
3.jpg

Ambasadorius G. Varvuolis įteikė padėkos raštus Rotary tarptautinės apygardos 2750 gubernatoriui Yuichi Fukuhara ir Rotary 2750 apygardos Tokijo Sanno klubo prezidentui Eisuke Ushijima, dalyvaujant Lietuvos garbės konsului Takeshi Okawara.

Leituvos ambasados, Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvenimą“ir Sugiharos muziejaus vardu ambasadorius nuoširdžiai dėkojo už Japonijos Rotary narių suteiktą paramą Sugiharos namams Kaune. Japonų draugų empatija ir dosnumas Sugiharos namams leido muziejui išsilaikyti ir veikti šiuo sunkiu metu, ir dosnios paramos dėka Sugiharos namai gali tęsti savo misiją skleisti humanistines Č. Sugiharos idėjas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
5.jpg

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir 30-ųjų Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo metinių proga ambasadorius G. Varvuolis ir Tokijo Minato miesto meras Masaaki Takei atidarė Mariaus Jovaišos fotografijų parodą „Neregėta Lietuva“.

Paroda vyksta Tokijo Minato City Hall, 1 aukšto foje, 1 Chome-5-25 Shibakoen, Minato-ku, Tokijas 105-8511, ir yra laisvai prieinama kovo 9-19 d. darbo dienomis 8:30. -17:15, o kovo 10 ir 17 d. Iki 19:00 val.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1Zydre Ovsiukaite photo-reduced.jpg

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31-ųjų metinių proga Lietuvos ambasada kviečia į Lietuvos muzikų Žydrės Ovsiukaitės (smuikas) ir Anastasijos Ozerovos (sopranas) koncertą, kuriame dalyvauja Yukari Yamada ir Ayaka Imai (fortepijonas)

penktadienį, 2021 m. kovo 12 d.  2021, 17:30-19:10 (įleidžiama nuo 17:00) Akasaka Civic Center, 3F Akasaka Community Plaza 4-18-13 Akasaka, Minato-ku, Tokyo. Konceras nemokamas ir atviras visiems (salės talpa 200 asmenų).

Istorinė, kultūros diplomatija »
P_20210302_171112_vHDR_Auto_HP.jpg

Ambasadorius G. Varvuolis lankėsi Tokijo galerijoje „Toki-No-Wasuremono“, kur puoselėjamas ir saugomas Jono Meko ir "Fluxus" judėjimo palikimas, pagerbiant „Fluxus“ kūrėjų J. Meko ir J. Mačiūno lietuviškas šaknis.

Diskusijose su direktoriumi ir galerijos darbuotojais buvo aptarti būsimi galimi bendri projektai su ambasada dėl „Fluxus“ paveldo, atsižvelgiant į artėjančias J. Meko ir J. Mačiūno sukaktis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Min-on-1.jpg

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga koncertinė asociacija „Min-On“, bendradarbiaudama su Lietuvos ambasada, parengė internetinį žurnalą „Muzikinė kelionė į Lietuvą“.

Virtualią „Muzikinę kelionę į Lietuvą“ pradeda ambasadoriaus G. Varvuolio video sveikinimas. Su gausiomis gražių Lietuvos vaizdų iliustracijomis pateikiama plati Lietuvos gamtos, istorijos ir kultūros apžvalga, daugiausia dėmesio skiriant lietuviškai muzikai. Detaliau pristatomi NIKO orkestras ir choras „Jauna Muzika“, kurių koncertiniai turai Japonijoje planuojami 2021–2022 m.

„Min-On“ muzikinę kelionę į Lietuvą galite rasti anglų kalba: https://www.min-on.org/.../min-on-music-journey-no-24.../... ir japonų kalba: https://www.min-on.or.jp/topics/detail_1276_.html.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Vas-16-1.png

2021 m. vasario 16 d. minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, ambasadorius G. Varvuolis virtualiame video kreipimimęsi sveikino visus Lietuvos draugus ir tautiečius Japonijoje ir kvietė prisijungti prie filmo „Kita svajonių komanda “ (lietuvių ir anglų kalbomis, su subtitrais japonų kalba) išskirtinės peržiūros internete.

„Kita svajonių komanda“ - tai dokumentinis filmas apie įkvepiančią 1992 m. Lietuvos krepšinio rinktinės istoriją ir kelionę link bronzos medalių vasaros Olimpinėse žaidynėse Barselonoje. Filme kalbama ne tik apie Lietuvos komanda, bet ir platesnius istorinius įvykius. Sovietų Sąjungos žlugimas ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas leido Lietuvai dalyvauti Olimpiadoje kaip nepriklausomai šaliai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Article.jpg

Vasario 16-osios - Lietuvos valstybės atkūrimo dienos - proga „The Japan Times“ paskelbė ambasadoriaus G. Varvuolio straipsnį.

Straipsnyje apžvelgiami stiprėjantys dvišaliai Lietuvos ir Japonijos politiniai, ekonominiai ir kultūriniai santykiai, bendradarbiavimas regionų ir savivaldybių lygmeniu bei olimpiniai lūkesčiai. Ypatingas dėmesys skiriamas renginiams Lietuvoje ir Japonijoje, minint 80-ąsias Ch. Sugiharos „vizų į gyvenimą“ ir 120-ąsias jo gimimo metines.

https://classified.japantimes.com/nationalday/pdfs/20210216-Lithuania_National_Day_Special.pdf?20210217

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata