Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Indonezijos rinka atveriama lietuviškiems maisto produktams

Sukurta 2019.12.13 / Atnaujinta 2019.12.13 12:48
   Indonezijos rinka atveriama lietuviškiems maisto produktams
   Indonezijos rinka atveriama lietuviškiems maisto produktams

   Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas Indonezijoje su kompetentingomis institucijomis sprendė lietuviškų maisto produktų eksporto leidimų klausimus, taip pat – Halal leidimų procedūras, leisiančias į šią 263 mln. gyventojų turinčią šalį eksportuoti daugiau lietuviškų produktų.

   Indonezijos rinka vis labiau atsiveria lietuviškiems maisto produktams. Susitikime su Žemės ūkio gyvūnų sveikatos direktorato vadovybe aptartos intensyvesnio pieno ir kiaušinių produktų eksporto galimybės, būtent šių maisto produktų vartojimas šioje Pietryčių Azijos šalyje ženkliai didėja. Sutarta nedelsiant imtis reikiamų sertifikatų suderinimo procedūrų.

   Šiuo metu pieno produktų eksporto leidimus į Indoneziją siekia gauti 14 mūsų šalies įmonių. Vienos iš jų reikalingų dokumentų vertinimas yra baigtas, dar dviejų procedūros greitai bus baigtos. Įmonių auditus numatoma atlikti jau kitais metais.

   Lietuviškų maisto produktų eksporto galimybėms, pristatymui ir sklaidai Indonezijoje daugiausia dėmesio buvo skirta ir susitikime su Lietuvos garbės konsulu S. Kadarisman. Konsulatas pasirengęs bendradarbiauti su Lietuvos įmonėmis ir teikti pagalbą rinkos atvėrimo klausimais.

   Šiuo metu didžiąją dalį į Indoneziją eksportuojamos lietuviškos žemės ūkio produkcijos sudaro išrūgų miltai – jų per šiuos metus iki gruodžio pradžios buvo išvežta daugiau kaip 5 tūkst. t, taip pat eksportuota beveik 62 t sūrių, 150 t maistinių pieno miltų, 209 t šunų, kačių ėdalo ir kt.

   Susitikime su ES atstovybės vadovu ambasadoriumi V. Piket viceministras E. Gustas aptarė ES-Indonezijos derybas dėl laisvos prekybos susitarimo bei ES pastangos harmonizuoti eksporto leidimų išdavimą, tuo palengvinant valstybių narių prieigą prie šios rinkos. Išsakyti Lietuvos prioritetai dėl maisto produktų rinkos atvėrimo.

   Šaltinis. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   4.jpg

   Gruodžio 11 d. Lietuva pristatyta Džakartos tarptautinio moterų klubo labdaros mugėje. Bendradarbiaujant Lietuvos ambasadai Tokijuje ir Lietuvos garbės konsulatui Indonezijoje, pirmą kartą šioje mugėje įrengtas Lietuvos stendas.

   Stendą aplankė renginio globėja pirmoji Indonezijos ponia, kuriai buvo pristatyti Lietuvos amatininkų dirbiniai ir maisto produktai.

    

    

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija 2019 m. gruodžio 4-7 dienomis lankosi Japonijoje.

   Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

   Ekonomika ir verslas »
   1_1.jpg

   Tokijaus Teikyo universitete vykusiame jau šeštajame Lietuvos-Japonijos mokslo forume apsilankė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas ir ministerijos ((ŠMSM) mokslo skyriaus vedėja Dr. Vilma Popovienė.

   Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
   14465_d836219e11c7022929edf02089062437.jpg

   Siekiant stiprinti Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimą žemės ūkio srityje pirmadienį žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir Japonijos– Lietuvos mainų cento vadovas Kenjiro Tamaki pasirašė memorandumą dėl lietuviško maisto pristatymo renginių Japonijoje.

   Užsienio politika ir diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata