Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Filmo „Emilija iš Laivės alėjos“ premjera kino festivalyje Japonijoje „EU FILM DAYS 2018“

Sukurta 2018.05.31 / Atnaujinta 2018.06.01 03:59
   Filmo „Emilija iš Laivės alėjos“ premjera kino festivalyje Japonijoje „EU FILM DAYS 2018“
   Filmo „Emilija iš Laivės alėjos“ premjera kino festivalyje Japonijoje „EU FILM DAYS 2018“

   Japonijoje vykstančiame Europos Sąjungos šalių filmų festivalyje Japonijoje Lietuvai atstovaus didelio populiarumo Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių susilaukęs režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“.

   „Labai džiaugiuosi, kad filmas, apkeliavęs jau daugiau kaip 20 pasaulio šalių, pasiekė Japoniją. Tai bus ir filmo premjera Azijoje. Filmas kalba apie Lietuvos istorinį laikmetį, kai ne taip ištartas žodis galėjo kainuoti žmogaus gyvybę. Laimei šiandien gyvenu laisvoje šalyje, bet visuomet prisimenu, kokį kelią nukeliavo mūsų seneliai ir tėvai, ir kokia trapi yra laisvė. Tikiuosi, tikrų įvykių įkvėpta istorija sudomins Japonijos žiūrovus ir leis geriau pažinti mažos šalies sudėtingą kelią į išsilaisvinimą, - sako filmo prodiuserė Živilė Gallego, kuri pristatys šį filmą žiūrovams Tokijuje.

   Režisierius Donatas Ulvydas sakė, kad kuriant šį filmą, jam buvo svarbu papasakoti ne tik intriguojančią pagrindinės herojės pasiaukojimo istoriją, bet ir visos mūsų šalies vieną istorijos etapų.

   Kino apžvalgininkas Edvinas Pukšta pastebi, kad „Emilija iš Laisvės alėjos“ ne tik nustebina autentiškai perteikta XX a. 8-ojo dešimtmečio Lietuvos atmosfera, bet skatina pasidomėti mūsų šalies istorija ir įkvepiančiomis pasipriešinimo kovomis prieš cenzūrą, represijas, šantažą, okupaciją, apribojimus. Šalia intriguojančiai vystomo pasakojimo, Donatas Ulvydas supažindina su Lietuvos teatro branda, saugumo nenugalėta reikšminga poezija ir kultūros raida sudėtingu laikotarpiu. Filmo siužeto pagrindą sudaro liudininkų prisiminti ir papasakoti tikri nutikimai, kuriuos išmoningoje vaizduotėje supynė scenaristas Jonas Banys.

   EU FILM DAYS festivalyje Japonijoje filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ su subtitrais japonų kalba bus rodomas:

   TOKIJUJE - Nacionalinis filmų archyvas, Modernaus meno muziejus

   National Film Archive of Japan (formerly: Film Center, The Museum of Modern Art)

   Adresas: 3-7-6 Kyobashi, Chuo-ku, Tokyo 104-0031

   Birželio 7 d. (ketvirtadienis) – 15:00

   Birželio 9 d. (šeštadienis) – 15:30

   KIJOTE - Kijoto muziejus

   The Museum of Kyoto

   Adresas: Sanjo-Takakura, Nakagyo-ku, Kyoto 604-3183

   Birželio 15 d. (penktadienis)  – 18:30

   Birželio 16 d. (šeštadienis) - 11:00

   Daugiau informacijos apie festivalį EU FILM DAYS 2018: https://eufilmdays.jp/en/venue/

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   .

   2018 m. birželio 7 d. Japonijoje vykstančiame Europos Sąjungos šalių filmų festivalyje pirmą kartą Azijoje parodytas režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   workshop Hiratsuka.jpg

   Balandžio 29-30 dienomis Hiracukos miesto Kana parke surengtos tradicinių lietuviškų šiaudinių sodų kūrybinės dirbtuvės.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   P_20180208_150847.jpg

   Tokijuje vasario 8 d. vykusiame „EU-Japan Fest” renginyje Japonijos kultūros veikėjams pristatytas Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022. Projekto meno vadovės Virginijos Vitkienės ir direktorės Anos Čižauskienės perkaitytas pranešimas ir parodytas vaizdo įrašas apie planuojamą programą 2022 m. susilaukė didelio renginio dalyvių dėmesio. Po pristatymo prie Kauno stendo nusitęsė eilė norinčiųjų daugiau sužinoti apie miestą.

   Renginyje pristatytos buvusios, esamos ir būsimos Europos kultūros sostinės. 

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Ema_stage pic_by Donata Kukyte (002).JPG

   Lapkričio 4 ir 5 dienomis „Session House“ teatre Tokijuje Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys festivalio „Dance Bridge International 2017“ publikai. Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelnęs šokio teatras „Aura“ Japonijoje rodys šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, kuris yra pelnęs ne vieną teatrinį apdovanojimą.   

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   i49u6911505.jpg

   Artėjant Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, Japonijoje – vienoje didžiausių pasaulyje tarptautinėje turizmo parodoje „Jata“ – pristatytas įspūdingiausias kitąmet mūsų šalyje vyksiantis renginys – Lietuvos dainų šventė „Vardan tos...“. Tautiniais kostiumais žavėjęs ir lietuviškomis dainomis užbūręs japonų publiką, Lietuvą atstovaujantis Jungtinis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras kvietė visus atvykti į mūsų šalį ir išvysti vieną didžiausių šalies kultūros įvykių, garsinančių jos vardą pasaulyje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   .

   Rugsėjo 28 d. Lietuvos ambasadoje Japonijoje Kunitachi aukštosios muzikos mokyklos absolvenčių merginų choro “Infini” vadovei Ayumi Takaharai įteiktas Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ Padėkos raštas už  buvusio Japonijos konsulo Lietuvoje, Kaune, Pasaulio Tautų Teisuolio Čijunės Sugiharos atminimo puoselėjimą, tolerancijos sklaidą, paramą Sugiharos memorialinio namo-muziejaus Kaune renovacijai.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata