Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Balyje įstrigusius Lietuvos ir kitų ES valstybių piliečius gabenantis lėktuvas pakilo skrydžiui į Lietuvą

Sukurta 2020.03.24 / Atnaujinta 2020.03.24 12:46
   Balyje įstrigusius Lietuvos ir kitų ES valstybių piliečius gabenantis lėktuvas pakilo skrydžiui į Lietuvą
   Balyje įstrigusius Lietuvos ir kitų ES valstybių piliečius gabenantis lėktuvas pakilo skrydžiui į Lietuvą

   Šiandien iš Denpasaro oro uosto Indonezijos Bali saloje pakilo Lietuvos susisiekimo, užsienio reikalų ministerijų ir Lietuvos ambasados Japonijoje suorganizuotas Kidy Tour kompanijos užsakomasis lėktuvas, skrendantis maršrutu Balis-Vilnius. Tai tolimiausias skrydis, kurį Lietuvos piliečiams, dėl atšauktų skrydžių įstrigusiems užsienyje, suorganizavo Lietuvos Vyriausybė, kartu pademonstruodama ir europinį solidarumą su kitomis ES šalimis.

   Šiuo skrydžiu į Lietuvą bus pargabenti virš šimto Lietuvos piliečių, taip pat Latvijos, Estijos ir Ispanijos piliečiai, kurie iš Lietuvos organizuotai keliaus į savo valstybes. Sėkmingam skrydžio parengimui taip pat buvo pasitelktas ES civilinės saugos savitarpio pagalbos mechanizmas. Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos garbės vicekonsulei Indonezijoje Gianita Kadarisman ir visiems, kurie prisidėjo prie šios sudėtingos operacijos už pastangas ir pasišventimą, o keleiviams linkime gero ir saugaus skrydžio namo!

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Artėjant atostogų metui, primename, kad Japonija draudžia Lietuvos piliečiams atvykti į šalį, yra sustabdžiusi bevizio režimo taikymą ir vizų, išduotų iki kovo 20 d., galiojimą.

   Atkreipiame dėmesį, kad draudimas atvykti į Japoniją taikomas ne tik turistams, bet ir Japonijos nuolatinio gyventojo statusą turintiems Lietuvos piliečiams, taip pat japonų šeimų nariams, todėl, išvykus iš Japonijos, jiems nebūtų leidžiama sugrįžti į šalį.

   Daugiau informacijos rasite Japonijos teisingumo ministerijos ir užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėse.

    

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
   1.jpg

   Nuo 2020 m. birželio 4 d. Lietuvos ambasada Japonijoje atnaujina Lietuvos piliečių priėmimą konsuliniais klausimais.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
   3677_66c4d3935ae4fd848a18be6d4cf59fd8.jpg

   Gegužės 14 d. Japonijos Vyriausybė atšaukė nepaprastąją padėtį 39 iš 47 prefektūrų. Nepaprastoji padėtis iki gegužės 31 d. lieka galioti 8 prefektūrose: Tokyo, Kanagawa, Saitama, Chiba, Osaka, Hyogo, Kyoto ir Hokkaido.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
   Repatrijavimo tvarka.jpg

   Balandžio 1 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti atvykimo į Lietuvą tvarką, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais.

   Konsulinės naujienos »

   Kada bus/ar bus organizuojamas užsiregistravusių pargabenimas?

   Lietuvos Respublikos Vyriausybė spręs dėl užsiregistravusių piliečių pargabenimo į Lietuvą. Esant pargabenimo galimybei užsiregistravusius informuosime. Svarbu – dėl ribotų resursų ir valstybių sienų uždarymų pargabenimas galėtų būti vykdomas tik išimtiniais atvejais. Užsiregistravimas pargabenimo į Lietuvą negarantuoja, todėl patariama savarankiškai ieškoti galimybės grįžti į Lietuvą. Visi piliečiai turėtų patys spręsti dėl savo kelionių planų. Dėl didelio užklausų skaičiaus bei nuolat kintančios situacijos individualias rekomendacijas dėl maršrutų teikti yra itin sudėtinga. Norintiems grįžti į Lietuvą rekomenduojama kuo skubiau pasirūpinti skrydžių bilietais per valstybes, kurios nėra uždariusios sienų.

   Ar Lietuvai uždarius sienas į šalį visai neskraidys lėktuvai, ar Lietuvos piliečiai gali patekti į Lietuvą po karantino įvedimo?

   Oro transportui Lietuvos sienos nėra uždaromos. Tačiau dauguma oro bendrovių nutraukė skrydžius į Lietuvą arba ketina tai padaryti. Lietuvos piliečiams sugrįžti galimybės kasdien mažėja, tačiau esant karantinui jie, jei tik randa, kaip grįžti, į Lietuvą yra įleidžiami. 14 dienų karantinas namuose visiems grįžusiems yra privalomas.

   Jei grįšiu į Lietuvą, ar galėsiu iš jos išvykti?

   Karantino laikotarpiu (nuo 03.16 00:00 iki 03.30 00:00) Lietuvos piliečiai bus išleidžiami, jei turi deklaruotą gyvenamąją vietą užsienyje ir pateiks tai įrodantį dokumentą.

   Per kur mums skristi, jei tarpiniai oro uostai užsidarinėja?

   Teiraukitės avialinijų, sekite informaciją internete: URM Facebook paskyrą, ambasados Japonijoje Facebook paskyrą, keliauk.urm.lt, parsisiųskite programėlę Keliauk Saugiai, stebėkite oro uostų informaciją ir tarptautines naujienas. Neoficialus nuolat atnaujinamas kelionių apribojimų sąrašas. Informacija apie galimus kelionės maršrutus nuolat kinta, sprendimus turite priimti patys.

   Ar galima pralaukti kur nors užsienyje iki kol ateis numatytas laikas išskristi ar būtina kuo skubiau grįžti į Lietuvą?

   Patys turite įvertinti galimybes neapibrėžtam laikui pratęsti buvimą užsienyje ir įvertinti rizikas užstrigti tarpiniuose oro uostuose, jei nuspręsite grįžti į Lietuvą. Reikia turėti omenyje, jog dauguma valstybių, ypač Europoje, uždaro savo sienas, tad artimiausiu laikotarpiu grįžimas į Lietuvą bus vis sudėtingesnis. Apribojimų trukmę numatyti taip pat yra itin sudėtinga.

   Ką daryti, jeigu, nusprendus likti užsienio valstybėje ar nepavykstant grįžti dėl atšauktų skrydžių, baigiasi turimos vizos ar bevizio režimo terminas?

   Dėl vizos pratęsimo galimybių ar kitų su vizomis susijusių klausimų prašome kreiptis į konkrečios valstybės migracijos tarnybas.

    

    

    

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Japonijoje »
   Svarbi informacija.png

   Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją ir tai, kad valstybės pradeda riboti žmonių judėjimą, rekomenduojama NEATIDĖLIOJANT NUTRAUKTI KELIONES ir išnaudojant dar esančias keliavimo galimybes grįžti į savo nuolatines gyvenamąsias vietas.

   Taip pat pradedama piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija. Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra skrydžių).

   Lietuvos piliečiai, esantys Japonijoje, Singapūre, Filipinuose, Malaizijoje, Indonezijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, prašomi nedelsiant susisiekti su ambasada elektroniniu paštu [email protected].

   Maloniai prašome nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą.

   Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

   Registruojama bus iki kovo 17 dienos (antradienio) 18 valandos Lietuvos laiku.

   Taip pat prašoma Lietuvos Respublikos piliečių susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame galėtų izoliuotis, jei buvimo šalyje būtų įvestas karantinas, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

   Atkreipiame dėmesį, kad grįžus į Lietuvą iš kovo 14 dieną paskelbtų ypatingos rizikos zonos šalių (Kinija, Honkongo specialusis administracinis regionas, Iranas, Pietų Korėja, Singapūras, Japonija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija, Egiptas) jums bus taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija. Šalių sąrašas nuolat atnaujinamas.

    

    

   Konsulinės naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata