Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Australijoje viceministras ragino paspartinti derybas dėl Lietuvos piliečiams svarbių sutarčių

Sukurta 2018.02.19 / Atnaujinta 2018.02.19 11:03
  Australijoje viceministras ragino paspartinti derybas dėl Lietuvos piliečiams svarbių sutarčių

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius vasario 15 dieną Kanberoje surengtame susitikime su Australijos užsienio reikalų viceministru Justinu Brownu kvietė užbaigti derinti dvišalius susitarimus dėl socialinės apsaugos ir dėl Lietuvos-Australijos dvišalės jaunimo darbo ir atostogų programos.

  „Lietuvos jaunimas labai noriai naudojasi darbo atostogų programomis, mūsų bendradarbiavimas šioje srityje neabejotinai prisidėtų stiprinant tolesnius Lietuvos ir Australijos ryšius“, – pabrėžė viceministras D. Skusevičius.

  Lietuva su Australija siekia susitarimo dėl socialinės apsaugos, kuris sudarytų palankesnes pensijų kaupimo ir pensijų mokėjimo perkėlimo sąlygas Australijos lietuviams. Australijos pareigūnai susitikimuose patvirtino pritarimą dėl šių susitarimų svarbos ir tikslingumo, sutarta suaktyvinti institucijų darbą derinant susitarimus.

  Viceministras D. Skusevičiaus taip pat padėkojo už Australijos paramą Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) bei išsakė viltį greitu metu pasirašyti dvišalę sutartį dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo.

  Australijos pareigūnai domėjosi Lietuvos pristatytu Greitojo kibernetinio reagavimo komandų projektu ES bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje. Viceministrai taip pat pabrėžė NATO ir Australijos partnerystės svarbą, aptarė Europos plano Ukrainai perspektyvas.

  Viceministras D. Skusevičius su darbo vizitu Naujoje Zelandijoje ir Australijoje lankosi vasario 11-20 dienomis. Be susitikimų su šių šalių pareigūnais Lietuvos užsienio reikalų viceministras taip pat susitinka su vietos  lietuvių bendruomenėmis, dalyvauja Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio pažymėjimo renginiuose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20526_3180d9e0d26c2692e4e1fb8f2ff707c8.jpg

  Rugsėjo 18-20 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas lankėsi Tokijuje (Japonijoje), kur susitikimuose su Vyriausybės atstovais ir ministrais bei didžiųjų energetikos korporacijų vadovais aptarė bendradarbiavimo energetikoje galimybes ir perspektyvas.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  1.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 13-16 dienomis su darbo vizitu lankėsi Japonijoje. Susitikimuose Tokijuje buvo aptarti aktualūs saugumo Europos ir Rytų Azijos regionuose klausimai, dvišalių vizitų planai ir galimybės stiprinti verslo ryšius.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  20180515 Lithuania -2.jpg

  Gegužės 15 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį pristatyta pirmą kartą Japonijoje išleista Lietuvos istorikų parašyta “Lietuvos istorija”.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  13496_ab2f9e6f1ff3972bccfbb9eda3d36b87.jpg

  2018 m. balandžio 13-14 dienomis Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministro Katsunobu Kato kvietimu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija dalyvavo trečiajame globaliame ministrų susitikime pacientų saugos klausimais. Susitikime taip pat dalyvavo delegacijos iš 42 šalių bei įvairių tarptautinių organizacijų, tokių kaip EBPO, PSO.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  nuotrauka_Foodex.jpg

  Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų, dedamos visos pastangos plėsti bendradarbiavimą ir nuolat palaikyti ryšius su šia šalimi. Vienas iš tokių žingsnių – dalyvavimas didžiausioje Azijos tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų „Foodex Japan 2018“, kurioje šiemet Lietuvai atstovavo ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko vadovaujama delegacija.

  Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
  83639_1bf56134af56132c62be00900f4bd811.jpg

  Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, tęsdamas vizitą Australijoje, kartu su delegacija dalyvavo šventiniuose Vasario 16-osios renginiuose Melburne.

  Lietuviai Japonijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata