Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Atminimo žvakutės uždegtos Lietuvos ambasadoje Japonijoje

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 09:40
  Atminimo žvakutės uždegtos Lietuvos ambasadoje Japonijoje

  Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, 8.00 valandą Lietuvos laiku  Lietuvos ambasadoje Tokijuje uždegtos atminimo žvakutės. Lietuvos ambasados darbuotojai pagerbė sovietinės agresijos aukų atminimą ir prisiminė japonų tautos paramą Lietuvos žmonėms tomis sunkiomis dienomis.  

  „Mūsų laisvės kovą  lemtingomis Sausio dienomis solidariai parėmė daugelio pasaulio šalių žmonės, sulaukėme svarbios paramos ir iš tolimosios Japonijos. Tuometinis Kudži miesto meras Yoshiaki Kuji nusiuntė protesto laišką M. Gorbačiovui, reikalaudamas sustabdyti ginkluotą agresiją prieš Lietuvą. Taip pat buvo surengta humanitarinės pagalbos akcija. Už jos metu surinktas lėšas buvo nupirkta medicinos įranga trims Lietuvos ligoninėms“ - sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

  Ambasadorius taip priminė, koks svarbus buvo Japonijos žurnalistų perduodamas tiesos žodis apie Lietuvos žmonių laisvės kovą, plačiai pasklidęs po Japoniją ir kitas Azijos šalis.

  „Šiandien solidarumas yra toks pats svarbus visoms savo nepriklausomybę ir laisvę ginančioms tautoms, kaip ir prieš 26 metus“ - pabrėžė E. Meilūnas.

  Lietuvos ambasada Tokijuje kasmet dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2.jpg

  Sausio 12-ąją, Lietuvos ambasadoje Tokijuje uždegtos Laisvės gynėjų atminimui skirtos žvakutės.

  Lietuvos ambasada Tokijuje kasmet dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata