Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Ambasadoriaus ir Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministro susitikime – dėmesys dvišaliams mokslo ryšiams

Sukurta 2018.07.13 / Atnaujinta 2018.07.13 12:26
  Ambasadoriaus ir Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministro susitikime – dėmesys dvišaliams mokslo ryšiams

  Liepos 13 d. ambasadorius Gediminas Varvuolis susitiko su Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministru Yoshimasa Hayashi.

  Susitikimo metu aptartas pastaraisiais metais itin suintensyvėjęs Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas švietimo, mokslo ir inovacijų srityse (ypač – gyvybės ir biomedicininių mokslų), pasidžiaugta aktyviais akademiniais mainais (tarp šalių užmegzta apie 50 universitetinių partnerysčių).

  Nemažai dėmesio skirta sklandžiam dvišaliam bendradarbiavimui sporto srityje, akcentuoti jau kelerius metus aktyviai plėtojami ryšiai tarp Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Kanagawos prefektūroje esančio Hiratsukos miesto, kuris pasirinktas kaip Lietuvos olimpiečių rinktinės treniruočių bazė rengiantis Tokijo 2020 m. olimpiadai.

  Susitikime taip pat pažymėta, kad tiek dvišaliame, tiek platesniame kontekste itin svarbus tinkamas japonų diplomato Chiune Sugiharos veiklos atminimo įamžinimas. 

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  P_20180622_155152_vHDR_Auto-01_.jpg

  Birželio 22 d. ambasadoje surengtame Lietuvos pristatymo renginyje „Yomiuri“ kultūros centro nariams pristatytos turizmo Lietuvoje galimybės, UNESCO paveldo objektai, Lietuvos šimtmečio renginiai, svarbiausi istoriniai faktai, gintaro panaudojimo subtilybės, lietuviškų sodų pynimo tradicijos, kulinarija, unikali kalba.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Emilia_PressKit-1.jpg

  Japonijoje vykstančiame Europos Sąjungos šalių filmų festivalyje Japonijoje Lietuvai atstovaus didelio populiarumo Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių susilaukęs režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  P_20180208_150847.jpg

  Tokijuje vasario 8 d. vykusiame „EU-Japan Fest” renginyje Japonijos kultūros veikėjams pristatytas Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022. Projekto meno vadovės Virginijos Vitkienės ir direktorės Anos Čižauskienės perkaitytas pranešimas ir parodytas vaizdo įrašas apie planuojamą programą 2022 m. susilaukė didelio renginio dalyvių dėmesio. Po pristatymo prie Kauno stendo nusitęsė eilė norinčiųjų daugiau sužinoti apie miestą.

  Renginyje pristatytos buvusios, esamos ir būsimos Europos kultūros sostinės. 

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  FB_IMG_1509713661120.jpg

  Lietuvos sportininkų ir trenerių grupė Japonijoje, Lietuvos olimpiečių treniruočių bazėje Hiratsukoje, jau pradėjo pasirengimą 2020 m. Tokijo Olimpinėms žaidynėms.

  Spalio 29 – lapkričio 8 dienomis Japonijoje viešintys Lietuvos sportininkai apžiūrėjo, kaip parengtos olimpiečių treniruotėms skirtos sporto salės, stadionai ir kiti sporto įrenginiai ir patys išbandė treniruočių sąlygas Hiratsukoje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ema_stage pic_by Donata Kukyte (002).JPG

  Lapkričio 4 ir 5 dienomis „Session House“ teatre Tokijuje Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys festivalio „Dance Bridge International 2017“ publikai. Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelnęs šokio teatras „Aura“ Japonijoje rodys šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, kuris yra pelnęs ne vieną teatrinį apdovanojimą.   

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  i49u6911505.jpg

  Artėjant Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, Japonijoje – vienoje didžiausių pasaulyje tarptautinėje turizmo parodoje „Jata“ – pristatytas įspūdingiausias kitąmet mūsų šalyje vyksiantis renginys – Lietuvos dainų šventė „Vardan tos...“. Tautiniais kostiumais žavėjęs ir lietuviškomis dainomis užbūręs japonų publiką, Lietuvą atstovaujantis Jungtinis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras kvietė visus atvykti į mūsų šalį ir išvysti vieną didžiausių šalies kultūros įvykių, garsinančių jos vardą pasaulyje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata