Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI

Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN

plačiau »

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Alytus stiprina ryšius su Japonija: siekiama bendradarbiauti su Hiratsuka miestu

Sukurta 2016.09.19 / Atnaujinta 2016.09.19 13:00
  Alytus stiprina ryšius su Japonija: siekiama bendradarbiauti su Hiratsuka miestu

  2016 m. rugsėjo 16 d. Alytuje lankėsi Hiratsuka miesto delegacija – siekiama užmegzti bendradarbiavimą su šiuo Japonijos miestu, atrasti abipusiai naudingas sritis.

  Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus pagrindinės sritys bendradarbiavimui galėtų būti sportas, kultūra, tačiau pradėjus draugystę nuolat atsirastų naujų sąlyčio taškų.
   

  „Kultūros ir sporto sritys, manau, būtų artimos abiem pusėms, taip pat įžvelgiu galimą bendradarbiavimą verslo srityje. Tai tik pirmos mintys, todėl, manau, užmezgus draugystę ir puoselėjant bendradarbiavimą nuolat atsirastų naujų sričių. Kiekviena šalis yra sukaupusi savo patirtį, todėl šis bendradarbiavimas leistų ją pasidalinti, vieniems iš kitų pasimokyti", – kalbėjo V. Grigaravičius.
   

  Pasak svečių iš Japonijos, juos itin sužavėjo Alytaus gamta ir japoniškos kultūros dvasia šiame mieste.

  „Tai pirmas kartas, kuomet lankomės Lietuvoje. Esame matę šios šalies vaizdų nuotraukose, tačiau realiai ji daug gražesnė ir tikrai puikiai išvystyta. Išties didelį įspūdį paliko gamta ir žalumas. Tikrai smagu ir įdomu čia lankytis", – susitikime su miesto vadovais sakė Hiratsuka miesto mero pavaduotojas Junichi Inoue.
   

  Kartu su Japonijos delegacija Alytuje viešėjo ir J. E. Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas. Jo teigimu, Hiratsuka ir Alytus yra išties panašūs miestai. „Ne miesto dydis, bet potencialas ir abipusė valia lemia bendradarbiavimą. Aš matau abiejų miestų potencialą ir valią siekiant bendradarbiauti. Daug galimybių yra turizmo, verslo srityse. Alytus jau yra žinomas Hiratsuka mieste. Visai neseniai šio miesto šventėje pristatyti Alytaus amatai, putojantis vynas. Manau, ateityje tokių verslo pasikeitimų bus dar daugiau", – teigė ambasadorius.
   

  Anot jo, Hiratsuka yra pramonės miestas, čia išvystyta sunkioji pramonė, veikia automobilių „Nisan" gamykla, todėl bendradarbiavimas verslo srityje taip pat turi didelį potencialą. Ieškodami sąlyčio taškų bendradarbiavimui vizito Alytuje metu delegacija taip pat lankėsi Alytaus dailiųjų amatų mokykloje, Alytaus kolegijoje, Sporto ir rekreacijos centre.

  Šaltinis: http://bit.ly/2cJZimT

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1_1.jpg

  Gegužės 8 d. Japonijos užsienio reikalų ministras Taro Kono priėmė Lietuvos ambasadorių Gediminą Varvuolį.

  Užsienio politika ir diplomatija »
  FB_IMG_1518511460133.jpg

  Vasario 13 d. paskirtasis ambasadorius Gediminas Varvuolis ir žemės ūkio atašė Deividas Kliučinskas susitiko su Hiratsukos miesto meru Katsuhiro Ochiai ir kitais miesto atstovais. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta glaudžiais Lietuvos ir Hiratsukos miesto santykiais, aptarti tolesnio bendradarbiavimo planai.

  Ekonomika ir verslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
  FB_IMG_1509713661120.jpg

  Lietuvos sportininkų ir trenerių grupė Japonijoje, Lietuvos olimpiečių treniruočių bazėje Hiratsukoje, jau pradėjo pasirengimą 2020 m. Tokijo Olimpinėms žaidynėms.

  Spalio 29 – lapkričio 8 dienomis Japonijoje viešintys Lietuvos sportininkai apžiūrėjo, kaip parengtos olimpiečių treniruotėms skirtos sporto salės, stadionai ir kiti sporto įrenginiai ir patys išbandė treniruočių sąlygas Hiratsukoje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata