Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Į Japoniją

Sukurta 2015.03.13 / Atnaujinta 2015.03.13 14:09

DĖMESIO:

Japonijoje dažni žemės drebėjimai. Kasmet įvyksta apie 1000 drebėjimų, kuriuos junta žmogus. Labai prašome visų Japonijoje gyvenančių Lietuvos piliečių susipažinti su pateikiama informacija.

SVARBU:

Pagalbos telefonai Japonijoje:
  • Policija - 110
  • Greitoji pagalba - 119
  • Gaisrinė - 119

Bendra informacija apie Japoniją

Japonija – salų valstybė. Iš rytų salas supa Ramusis vandenynas, vakaruose - Japonijos, pietuose - Rytų Kinijos, o šiaurėje - Ochotsko jūros. Tarp Honshuu (Honšiu) ir Shikoku (Šikoku) salų įsiterpusi Seto Naikai (vidaus) jūra.

Plotas: 377 835 km²
Gyventojų: 127 463 611
Sostinė: Tokijas
Valstybės valdymas: Japonija yra konstitucinė monarchija.
Formalus valstybės vadovas – imperatorius Akihito.
Vyriausybei vadovauja Ministras Pirmininkas.
Valstybinė kalba: japonų
Religija: Pagrindinė Japonijos religija – šintoizmas. Taip pat didelės įtakos turi budizmas ir Konfucijaus filosofija.
Valiuta: jena
Laiko juosta: UTC+9 (vasaros laikas netaikomas)

Patarimai keliaujantiems

Didžiuosiuose miestuose beveik visi ženklai bei traukinių ir autobusų stočių pavadinimai yra užrašyti lotyniškomis raidėmis arba išversti į anglų kalbą, tačiau to nėra mažesniuose miesteliuose.

Japonijoje maisto bei transporto kainos yra gana aukštos. Nepaisant to, jog Japonijoje yra daug bankomatų bei daugelyje parduotuvių (net ir taksi) galima atsiskaityti kreditine kortele, lietuviškomis debetinėmis kortelėmis atsiskaityti negalima. Tam reikia turėti kreditinę kortelę. Visgi kartais pasitaiko atvejų, kai ir Lietuvoje išduotos kreditinės kortelės nebūna aptarnaujamos. Tokiu atveju patartina kreiptis arba į Citibank filialus, arba į artimiausio pašto skyrių (čia esantys bankomatai priima lietuviškas korteles).

Tiek didžiuosiuose, tiek ir mažuosiuose miestuose yra labai gerai sureguliuota viešojo transporto sistema, tuo tarpu gatvėse dažni kamščiai, todėl norint nepavėluoti, patartina rinktis viešojo transporto paslaugas. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad paskutiniai traukiniai/metro/autobusai kursuoja tarp 12 ir 1 valandos nakties.

Būtina atsiminti, kad Japonija yra padidinto seisminio aktyvumo zonoje, todėl stichinės nelaimės yra vienas didžiausių ir esminių pavojų Japonijoje.

Informacija apie įvažiavimo į Japoniją tvarką bei muitus

Naujienlaiškio prenumerata