Kaip mus rasti?

Tel. +81 3 3408 5091
Faksas +81 3 3408 5092
El. paštas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Sukurta 2015.01.08 / Atnaujinta 2017.06.21 09:07

Pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą, Lietuvos Respublikos piliečiai, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, privalo deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos. Nepilnamečių gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai ar globėjai.

Užsienyje gyvenantys asmenys gyvenamosios vietos pasikeitimą gali deklaruoti šiais būdais:

  • atvykti į Lietuvos ambasadą ir asmeniškai pateikti gyvenamosios vietos deklaraciją;
  • atsiųsti gyvenamosios vietos deklaraciją Lietuvos ambasadai paštu;
  • gyvenamosios vietos deklaraciją pateikti internetu, naudojantis „Elektroninės valdžios vartų“ portalu reikia vieno iš Lietuvos komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos vartotoju.

Kreipiantis į ambasadą dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, būtina pateikti šiuos dokumentus:

  • užpildyti atitinkamą deklaracija;
  • Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  • nepilnamečio vaiko (-ų) asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Jei vaikas(-ai) gyvena Lietuvoje, reikės nurodyti, kur ir kas juos globoja.

Asmenys, kurie nėra deklaravę savo išvykimo iš Lietuvos, laikomi gyvenančiais Lietuvoje, todėl kai kurios konsulinės paslaugos (pasų išdavimas ar keitimas, pažymų apie šeiminę padėtį išdavimas, dokumentų pareikalavimas ir pan.) Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose jiems nebus suteikiamos, kol asmenys nedeklaruoja savo išvykimo iš Lietuvos.

Naujienlaiškio prenumerata