Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  "Globalios Lietuvos" programa "Globalios Lietuvos" programa

  Kaip mus rasti?

  Tel. +81 3 3408 5091
  Faksas +81 3 3408 5092
  El. paštas
  • RSS Dėl gamtos stichijų Naujojoje Zelandijoje Įkelta2019.12.09

   Dėl smarkių audrų sukeltų potvynių Naujosios Zelandijos Pietinėje saloje daug turistų pamėgtų kelių tapo nepravažiuojami.

   Gruodžio 9 d. išsiveržė Baltosios salos ugnikalnis.

   Jei šiuo metu lankotės Naujojoje Zelandijoje, sekite vietos institucijų informaciją ir vadovaukitės jų rekomendacijomis.

   Naujausia informacija skelbiama West Coast Civil Defence and New Zealand Transport Agency svetainėse:

   https://westcoastemergency.govt.nz/

   https://www.journeys.nzta.govt.nz/traffic

   Innformacija apie ugnikalnio išsiveržimą skelbiama https://www.civildefence.govt.nz/

   Lietuvos ambasados Japonijoje telefonas: +81 3 3408 5091, el. paštas: [email protected]

   Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas: +370 5 236 2444 (ir WhatsApp), el. paštas: [email protected]

   Pasinaudokite Facebook Safety Check funkcija ir padėkite artimiesiems sužinoti, jog esate saugūs.

   Konsulinės naujienos »
  • 2.jpg Ambasadoriaus Gedimino Varvuolio susitikimas su Lietuvos lazerių gamintojais Įkelta2019.12.06

   Ambasadorius Gediminas Varvuolis apsilankė lazerių parodoje Photonix 2019 ir susitiko su Lietuvos lazerių gamintojų delegacija. Delegacija atvyko VŠĮ Versli Lietuva organizuotos verslo misijos dėka ir susitiko su Japonijoje veikiančiais lietuviškų lazerių platintojais. Kartu su kompanijų atstovais parodoje ambasadorius aplankė japonų platintojų stendus, kuriuose eksponuojama ir pristatoma lietuviška lazerių produkcija, susilaukianti itin didelio parodos lankytojų susidomėjimo. Lietuva į Japoniją mokslinius ir pramoninius lazerius eksportuoja jau daugiau negu 20 metų, 2018 metais eksportuota lazerių už apytiksliai 15 mln. €.  

   Ekonomika ir verslas »
  • 1.jpg Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje Įkelta2019.12.06

   Žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujama delegacija 2019 m. gruodžio 4-7 dienomis lankosi Japonijoje.

   Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

   Ekonomika ir verslas »
  • Konsult-3.jpg Tokijuje vyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos Įkelta2019.12.03

   Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

   Lietuvos atstovai pabrėžė, kad 2018 metais Lietuvos ir Japonijos santykiuose prasidėjo proveržis, kuris tęsiasi ir dabar. Pernai Lietuvoje pirmą kartą lankėsi Japonijos premjeras Shinzo Abe su gausia verslo delegacija, šiemet Lietuvos prezidentas vyko į Japoniją dalyvauti naujojo šalies imperatoriaus Naruhito inauguracijos ceremonijoje. 2019 metais įvairius verslo sektorius atstovaujančios Japonijos delegacijos lankėsi Lietuvoje, pasirašyti keli bendradarbiavimo susitarimai.

   Japonijos diplomatai domėjosi Užsienio reikalų ministerijos planais kitų metų renginiams, skirtiems pasaulio tautų teisuoliu pripažinto Č. Sugiharos veiklos 80-osioms metinėms paminėti.

   Konsultacijų metu taip pat surengta apskritojo stalo diskusija „Saugumo iššūkiai Europoje ir Azijoje: Lietuva ir Japonija“, kurią kartu su Japonijos Nacionalinės politikos studijų institutu organizavo Lietuvos ambasada Tokijuje. Lietuvos delegacija taip pat dalyvavo Lietuvos vizų centro Tokijuje atidaryme.

   Lietuvos ir Japonijos Užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos rengiamos nuo 2001 metų. Šių metų susitikime Tokijuje Lietuvos delegacijai vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė Diana Mickevičienė, Japonijos delegacijai – Užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Kunihiko Kawazu.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • DSC08770.JPG Tokijuje atidarytas Lietuvos vizų centras Įkelta2019.12.02

   Siekiant užsieniečiams sudaryti palankesnes sąlygas pateikti prašymus išduoti vizas ir bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju VFS Global, 2019 m. gruodžio 2 d. atidarytas Lietuvos vizų centras Japonijos sostinėje Tokijuje.

   Konsulinės naujienos »
  • 1-1.jpg Ambasadorius G. Varvuolis susitiko su “2020 Japonijos projekto be barjerų” atstovais Įkelta2019.11.29

   Ambasadorius G. Varvuolis ambasadoje susitiko su “2020 Japonijos projekto be barjerų” vadovais ir dalyviais, jų tarpe  neįgalia mergaite Natsumi ir jos šeimos nariais, projekte dalyvaujančių įmonių atstovais. Projekto tikslas yra atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria neįgalių vaikų šeimos ir šalinti barjerus, kliudančius neįgaliems vaikams judėti ir džiaugtis gyvenimu.

   Šis projektas svarbus artėjant 2020 m. Tokijo olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms.

   Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 1_1.jpg Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacijos vizitas Lietuvoje Įkelta2019.11.19

   Lapkričio 14-15 d. Vilniuje lankėsi Japonijos verslo konfederacijos Keidanren delegacija. Su šia verslo misija per Baltijos šalis vyko 14 kompanijų atstovai, tarp jų – Hitachi, Mitsubishi, MUFG, Sumitomo, TEPCO, Japan Airlines.

   Ekonomika ir verslas »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata