Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras N. Germanas susitiko su UNICEF regionine direktore Europai ir Centrinei Azijai

Sukurta 2019.12.10 / Atnaujinta 2019.12.10 16:48
  Viceministras N. Germanas susitiko su UNICEF regionine direktore Europai ir Centrinei Azijai

  Gruodžio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Jungtinių Tautų Vaikų fondo (toliau – UNICEF) regionine direktore Europai ir Centrinei Azijai bei specialia koordinatore pabėgėlių ir migrantų krizei Europoje Afshan Khan, kuri atvyko į Lietuvą dalyvauti Vilniuje vykstančiame Nacionaliniame žmogaus teisių forume.

  Susitikimo metu aptarta Lietuvos narystė UNICEF Vykdomojoje Taryboje, laukiantys iššūkiai, galimos iniciatyvos ir svarbiausias uždavinys, kuris teks Lietuvai baigiant savo kadenciją UNICEF Vykdomojoje Taryboje 2021 metais – naujo UNICEF strateginio plano 2022-2025 metams priėmimą.

  A. Khan akcentavo, kad UNICEF artimiausiu metu planuoja daugiau dėmesio skirti vaikų saugumui skaitmeninėje erdvėje, aplinkosaugos ir klimato kaitos klausimams ir vaikų psichinei sveikatai.

  Viceministras N. Germanas informavo, kad Užsienio reikalų ministerija planuoja skirti 15 000 eurų savanorišką įnašą UNICEF veiklai Ukrainoje. UNICEF regioninė direktorė pastebėjo, kad situacija rytų Ukrainoje labai sudėtinga, daug vaikų patiria traumas, ypač psichologines, todėl būtina užtikrinti sociopsichologinės pagalbos teikimą konflikto zonoje gyvenantiems vaikams.

  1946 metais įsteigtas UNICEF siekia gelbėti, globoti ir ugdyti vaikus, o kartu rūpintis ilgalaikiu žmogaus vystymusi. UNICEF bendradarbiauja su vyriausybėmis siekdama pagerinti pažeidžiamų vaikų gyvenimą. Savo veikloje UNICEF vadovaujasi Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija – pagrindiniu dokumentu, kuriuo remiantis užtikrinamos vaiko teisės.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  UPR.png

  Sausio 20 ir 22 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Australijai ir Austrijai žmogaus teisių srityje.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
  sss.png

  Gruodžio 10-ąją, minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną ir Europos žmogaus teisių konvencijos 70-metį, trečią kartą surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas  „Įvairovių Lietuva Europoje“. Jo metu vyko diskusija apie žmogaus teisių padėtį ir aktualijas Lietuvoje bei kitose šalyse.

  Naujienos »
  XX sale.jpg

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

  Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
  Ministro pasisakymas.jpg

  Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »