Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Skusevičius dalyvavo Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forume

Sukurta 2018.12.11 / Atnaujinta 2018.12.11 15:55
  Viceministras D. Skusevičius dalyvavo Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forume

  Gruodžio 11 dieną viceministras Darius Skusevičius Tbilisyje dalyvavo dešimtojoje metinėje Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėjoje, kurioje paragino stiprinti pilietinės visuomenės įsitraukimą į Rytų partnerystės politiką.

  Viceministras pažymėjo, kad Rytų partnerystės dešimtmetis yra gera proga ne tik įvertinti svarius pasiekimus, bet ir sutarti dėl naujų konkrečių tikslų. Jis paragino sudaryti palankias sąlygas pilietinės visuomenės atstovams įsitraukti į asociacijos ir prekybos susitarimų su ES įgyvendinimą.

  „Siekiant asociacijos susitarimus pasirašiusių šalių europinės transformacijos, būtinas visiškas reformų ir priimtų teisės aktų įgyvendinimas. Svarbu, kad nevyriausybinės organizacijos plėstų savo ekspertizę ES teisės aktų perkėlimo srityje“, - pabrėžė D. Skusevičius.

  Tbilisyje viceministras taip pat susitiko su Sakartvelo užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vakhtangu Makharoblishvili ir aptarė Sakartvelo bendradarbiavimo su ES ir NATO klausimus.

  Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėjoje gruodžio 10-12 dienomis dalyvauja 165 organizacijų atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos. Šių metų tema – „Kelias į demokratinę europinę ateitį“. Prieš penkerius metus Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėja vyko Vilniuje kartu su Rytų partnerystės viršūnių susitikimu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-20200422-WA0002.jpg

  Balandžio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius videokonferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas Ukrainai ir Rytų Partnerystės regionui, bei aptarta padėtis Libijoje.

  Europos Sąjunga »

  Balandžio 22 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys bus skirtas Ukrainai ir Rytų Partnerystės regionui.

  Daugiašaliai santykiai »

  Balandžio 21 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Danijos užsienio reikalų ministro Jeppe Kofod surengtoje vaizdo konferencijoje su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario  4 dieną Vilniuje, Užsienio reikalų ministerijoje, rengiama tarptautinė konferencija „Viešojo valdymo kompetencijų pasitelkimas įgyvendinant ES vystomąjį bendradarbiavimą“. Konferencijos dalyviai ieškos atsakymų į klausimus, ar Lietuvos viešasis sektorius turi kuo pasidalinti su šalimis, gaunančiomis ES paramą, kokią naudą kuria viešojo valdymo ekspertinė patirtis ir kaip ją dar labiau  panaudoti įgyvendinant ES vystomojo bendradarbiavimo projektus.

  Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  DSC_0361.jpg

  Lapkričio 14 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Rytų partnerystei skirtos tarptautinės „Vilniaus konsultacijos“, kurių tikslas – aptarti struktūruotų konsultacijų dėl Rytų Partnerystės ateities rezultatus ir suderinti šalių lūkesčius būsimai darbotvarkei.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_2562.jpg

  Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

  Daugiašaliai santykiai »