Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras aptarė labai svarbų narystės EBPO derybų etapą

Sukurta 2017.07.21 / Atnaujinta 2017.07.21 10:55

Liepos 21 dieną Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius susitiko su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci. Susitikime buvo diskutuota apie stojimo proceso aktualijas ir aptarti tolimesni darbai.

N. Bonucci pabrėžė, kad per paskutinį pusmetį Lietuva pasiekė didelę pažangą siekdama narystės organizacijoje. Jis pažymėjo, kad yra patenkintas bendradarbiavimu su stojimo procesą koordinuojančia Užsienio reikalų ministerija, tuo pačiu padėkojo ministrui ir už asmeninį įsitraukimą, palaikant EBPO reformų programą Lietuvai.

EBPO atstovas atkreipė dėmesį, kad stojimo procese laukia dar daug iššūkių: reikia priimti eilę svarbių įstatymų investicijų srityje, tobulinti žemės pardavimo tvarką, įgyvendinti reformas valstybės valdomų įmonių miškininkystės, kelių priežiūros srityse, tęsti pastangas kovojant su korupcija.

L. Linkevičius padėkojo už EBPO įžvalgas ir patarimus įgyvendinant reformas valstybėje.

„Narystė EBPO buvo ir išlieka prioritetu  dėl kurio yra sutarimas tarp visų valstybės institucijų. Lietuva įgyvendindama EBPO rekomendacijas tęs reformas ir sieks gauti kvietimą prisijungti prie organizacijos jau kitais metais“, - sakė ministras.

EBPO delegacija jau susitiko su Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros ir kitų institucijų atstovais. Susitikimuose buvo aptarti pagrindiniai stojimo iššūkiai, numatyti  tolesni darbai ir  patikslinti narystės terminai.

EBPO narėmis yra kol kas tik 35 pažangiausio ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo ir ilgalaikės visuomenės gerovės garantas. Būdama EBPO nare Lietuva gali tikėtis pritraukti daugiau investicijų, kurios kurtų naujas darbo vietas. Narystė organizacijoje, tikimasi, sumažins šalies tarptautinio skolinimosi kaštus.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tomas_razmus-2229.JPG

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 18-19 dienomis Lietuvoje viešės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci.

Daugiašaliai santykiai »

Liepos 19-21 dienomis Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) sekretoriato delegacija, vadovaujama Vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Teisės direktorato vadovo Nicola Bonucci. Vizito metu  numatyti susitikimai su įvairių Lietuvos institucijų atstovais, kuriuose bus aptarti pagrindiniai stojimo iššūkiai, numatyti  tolesni darbai ir  patikslinti narystės terminai.

Daugiašaliai santykiai »
su Franttz.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Paryžiuje birželio 6–8 dienomis vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tarybos ministrų lygio susitikime, kuriame šalių narių ir kandidačių ministrai diskutuoja apie globalizacijos indėlį į gyvenimo gerovę („Making globalisation work: Better lives for all“).

Daugiašaliai santykiai »
tomas_razmus-130.jpg

Gegužės 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“ aptartos kovos prieš korupciją priemonės privačiame sektoriuje. Diskusijos dalyvius iš verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pažymėjo, kad „patikimas ir skaidrus viešasis bei privatus sektorius yra valstybės ekonominės gerovės pamatas ir atspirtis realizuojant valstybės strateginius tikslus tarptautinėje arenoje“. Lietuvos pažanga diegiant antikorupcines praktikas bus svarbi siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) 2018 metais.

Ministerijos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata