Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis

Sukurta 2018.05.14 / Atnaujinta 2018.05.14 18:20
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis

   Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Lietuvos 25 metų narystės Europos Taryboje (ET) minėjimo renginyje Strasbūre, Prancūzijoje, kurio metu buvo atidaryta bendra Lietuvos, Estijos ir Slovėnijos narystės ET fotografijų paroda.

   Savo sveikinimo kalboje viceministras N. Germanas pažymėjo, kad Lietuva didžiuojasi būdama ET nare bei pabrėžė, kad jos skatinami žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės principai padėjo Lietuvai atsikratyti sovietinio režimo praeities ir tapti laisva, europietiška ir demokratiška valstybe.

   Narystė Europos Taryboje ir jos puoselėjamų demokratinių vertybių  priėmimas itin padėjo Lietuvos kelyje į Europos Sąjungą. Per 25 metus narystės Lietuva prisijungė prie daugumos svarbiausių ET konvencijų ir tapo aktyvia organizacijos nare, ypač siekiančia ET principų skatinimo ES rytinėje kaimynystėje.

   Lietuva dėl narystės Europos Taryboje kreipėsi netrukus po nepriklausomybės atkūrimo. Seimas ET steigiamąją Londono sutartį ratifikavo 1993 metų gegužės 14 dieną. Nuo šios datos Lietuva įgijo šios organizacijos pilnateisės narės statusą. 1995 metais Lietuva ratifikavo Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvenciją, kuri yra kertinė žmogaus teises Europoje ginanti konvencija. Visi esminiai Lietuvos teisės aktai, tokie kaip baudžiamasis, civilinis, darbo kodeksai, teismų įstatymas ir kiti įstatymai, yra parengti atsižvelgiant į Europos Tarybos standartus.

   1949 metais įsteigta Europos Taryba yra seniausia Europos tarpvyriausybinė organizacija, skatinanti teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių principus. Organizacijai priklauso 47 valstybės narės.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   52207_001.jpg

   Sausio 23 dieną Lietuva prisijungė prie 2018 metų spalio 10 dieną Strasbūre priimto Protokolo, kuriuo iš dalies keičiama Europos Tarybos (ET) Konvencija dėl asmenų apsaugos ryšium su asmens duomenų automatizuotu tvarkymu.

   Daugiašaliai santykiai »
   51884_001 (002).jpg

   Spalio 14 dieną Lietuvos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 10 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų plano Ukrainai 2018-2021 metais įgyvendinimui.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   51884_002.jpg

   Spalio 14 dieną Lietuvos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus pavaduotojai Gabriellai Battaini-Dragoni įteikė ratifikacinius 2017 m. lapkričio 22 d. Strasbūre priimto Protokolo, kuriuo pakeičiamas Konvencijos dėl nuteistųjų asmenų perdavimo papildomas protokolas, raštus.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_4745.JPG

   Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apdovanojo Europos Tarybos septyniasdešimtmečiui skirto rašinių konkurso laimėtoją – abiturientą Igną Lapkų iš Mažeikių Gabijos gimnazijos. Jis keliaus į spalio mėnesį Strasbūre vyksiančią apdovanojimų ceremoniją, kurioje dalyvaus nacionalinių konkursų laimėtojai iš 47 Europos Tarybos valstybių narių.

   Ministerijos naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl birželio 25 dieną ankstyvą rytą Strasbūre priimtos Europos Tarybos (ET) Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rezoliucijos, kuria nuspręsta pakeisti ETPA procedūrų taisykles, atveriant kelią vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui į ETPA, taip pat silpninti ETPA sankcijų mechanizmą. 

   Daugiašaliai santykiai »