Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus

Sukurta 2017.10.23 / Atnaujinta 2017.10.23 15:47
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus

   Spalio 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Helsinkyje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministru Timo Soiniu. Ministrai aptarė Lietuvos ir Suomijos santykius, saugumo situaciją Baltijos jūros regione, transatlantinio bendradarbiavimo, Rytų partnerystės, padėties Rusijoje ir Ukrainoje klausimus.

   „Suomija yra artima regiono kaimynė ir patikima Lietuvos partnerė. Džiaugiamės dinamiškais ir pozityviais mūsų santykiais, glaudžiai bendradarbiaujame regioniniuose formatuose, pavyzdžiui, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuke, ieškome sprendimų regioninio saugumo,  Rytų partnerystės ir kitais svarbiais klausimais. Taip pat sveikiname Suomiją, gruodžio 6 dieną švęsiančią Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį“, – sakė L. Linkevičius.

   Ministras pabrėžė, kad regione svarbu toliau bendradarbiauti saugumo, kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos, kovos su propaganda srityse ir stiprinti vidinį ES atsparumą, tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą. Ministras paminėjo, kad Helsinkyje įkurtas Europos kovos su mišriomis grėsmėmis kompetencijos centras, kurio viena iš steigėjų yra ir Lietuva, bus geras ES ir NATO bendradarbiavimo pavyzdys.  

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Suomijos Europos reikalų, kultūros ir sporto ministru Sampo Terho. Kalbėdami apie Europos ateitį ir Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES abu ministrai sutarė, kad ES yra reikalinga vienybė, ypač ieškant ilgalaikių sprendimų.

   Ministras L. Linkevičius taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti ES paramą Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir įtvirtinti ilgalaikę santykių su šiomis šalimis strategiją. Lietuva siekia Vakarų parnerių palaikymo dėl ilgalaikės finansinės paramos Ukrainai. Ministras taip pat pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė turi laikytis tvirtos ir vieningos pozicijos Rusijos atžvilgiu, sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos iki tol, kol Minsko susitarimai  bus įgyvendinti iki galo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Suomijos URM.jpg

   Vasario 16 dieną Helsinkio Uolos bažnyčioje koncertu paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Iškilmingame koncerte skambėjo Lappeenrantos miesto orkestro atliekami, dirigento Vytauto Lukočiaus vadovaujami suomių ir lietuvių kompozitorių kūriniai.

   Dvišaliai santykiai »
   CoE.png

   Sausio 26 dieną Helsinkyje vyko Lietuvos ir Suomijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Jukka Salovaara. Susitikimo metu aptarti aktualūs užsienio ir saugumo politikos klausimai, dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo darbotvarkė.

   Dvišaliai santykiai »
   suomiai 100 4.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 6 dieną pasveikino Suomijos užsienio reikalų ministrą Timo Soini ir visus Suomijos žmones, šiandien švenčiančius Suomijos nepriklausomybės šimtmetį. 

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 6 dieną 12 valandą Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos ir Suomijos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta pažymėti Suomijos Respublikos, kuri kaip ir savo valstybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva, mini nepriklausomybės 100-ąsias metines.

   Dvišaliai santykiai »
   konsulatas.jpg

   Lapkričio 21 dieną Suomijos Joensū mieste atidarytas Lietuvos garbės konsulatas – veiklą šiame Šiaurės Karelijos regiono administraciniame centre pradėjo garbės konsulas Esa Karvinenas. Jam priskirta konsulinė apygarda apima Šiaurės Karelijos ir Šiaurės Savonijos regionus.

   Dvišaliai santykiai »
   Turku.jpg

   Spalio 23 dieną Turku mieste iškilmingai atidarytas trečiasis Lietuvos garbės konsulatas Suomijoje. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atidarymo ceremonijos metu pabrėžė, jog naujasis garbės konsulatas prisidės prie Lietuvos ir Suomijos ekonominių bei dvišalių ryšių skatinimo.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata