Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus

Sukurta 2017.10.23 / Atnaujinta 2017.10.23 15:47
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus

   Spalio 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Helsinkyje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministru Timo Soiniu. Ministrai aptarė Lietuvos ir Suomijos santykius, saugumo situaciją Baltijos jūros regione, transatlantinio bendradarbiavimo, Rytų partnerystės, padėties Rusijoje ir Ukrainoje klausimus.

   „Suomija yra artima regiono kaimynė ir patikima Lietuvos partnerė. Džiaugiamės dinamiškais ir pozityviais mūsų santykiais, glaudžiai bendradarbiaujame regioniniuose formatuose, pavyzdžiui, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuke, ieškome sprendimų regioninio saugumo,  Rytų partnerystės ir kitais svarbiais klausimais. Taip pat sveikiname Suomiją, gruodžio 6 dieną švęsiančią Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį“, – sakė L. Linkevičius.

   Ministras pabrėžė, kad regione svarbu toliau bendradarbiauti saugumo, kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos, kovos su propaganda srityse ir stiprinti vidinį ES atsparumą, tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą. Ministras paminėjo, kad Helsinkyje įkurtas Europos kovos su mišriomis grėsmėmis kompetencijos centras, kurio viena iš steigėjų yra ir Lietuva, bus geras ES ir NATO bendradarbiavimo pavyzdys.  

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Suomijos Europos reikalų, kultūros ir sporto ministru Sampo Terho. Kalbėdami apie Europos ateitį ir Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES abu ministrai sutarė, kad ES yra reikalinga vienybė, ypač ieškant ilgalaikių sprendimų.

   Ministras L. Linkevičius taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti ES paramą Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir įtvirtinti ilgalaikę santykių su šiomis šalimis strategiją. Lietuva siekia Vakarų parnerių palaikymo dėl ilgalaikės finansinės paramos Ukrainai. Ministras taip pat pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė turi laikytis tvirtos ir vieningos pozicijos Rusijos atžvilgiu, sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos iki tol, kol Minsko susitarimai  bus įgyvendinti iki galo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   A14.jpg

   Lapkričio 6 ir 8 dienomis Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Donelaičio lietuvių bičiulių draugija jau 11-ąjį kartą pristatė „Lietuvišku filmų vakarus” Helsinkyje. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pasveikino gausiai susirinkusius vakaro svečius ir pasidžiaugė, kad lietuviškas kinas yra mėgiamas ir vertinamas Suomijoje.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_3578 (002).jpg

   Rugsėjo 5 dieną Helsinkio istorinėje – pirmojoje viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalyse – buvo atidaryta tarptautinė knygrišystės paroda, skirta Kristijono Donelaičio „Metams“.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   2018-09-01 V.Sarapinas V.Ramoska.jpg

   Rugpjūčio 26 – rugsėjo 1 dienomis Helsinkyje vyko trijų Baltijos valstybių Nepriklausomybės 100-mečiams paminėti skirtas festivalis „EE, LV, LT x 100“, kurio metu dalyviai turėjo išskirtinę progą susipažinti su Baltijos šalių istorija ir kultūra. Festivalio programa apėmė skirtingo žanro renginius – nuo poezijos ir kino filmų iki diskusijų geopolitinėmis temomis.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_20180608_111805_resized_20180608_125626374.jpg

   Birželio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, kuris vadovauja NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Valdymo komitetui, dalyvavo šiais metais prie centro prisijungusios Suomijos vėliavos iškėlimo ceremonijoje.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   Bendra nuotrauka.jpg

   Gegužės 21 dieną Plokščiuose, Šakių rajone, buvo surengta šventinė mokslinė konferencija „100 valstybės metų. Lietuva. Suomija“.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_0097.JPG

   Gegužės 7 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Suomijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios Konstitucijos priėmimą.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata