Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje pagerbtas „Bangų mūšos“ trėmimo aukų atminimas

Sukurta 2019.03.25 / Atnaujinta 2019.03.25 16:52
   Maskvoje pagerbtas „Bangų mūšos“ trėmimo aukų atminimas
   Maskvoje pagerbtas „Bangų mūšos“ trėmimo aukų atminimas

   Minint represinės sovietinio saugumo vykdytos operacijos „Priboj“ (liet. − „Bangų mūša“) 70-metį, Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai pagerbė politinių represijų aukų atminimą. Prie Maskvoje prieš dvejus metus atidengto memorialo „Gedulo siena“ Baltijos valstybių diplomatai padėjo gėles ir uždegė žvakes.

   Tarybų sąjungos saugumas, siekdamas palaužti lietuvių, latvių ir estų tautų ginkluotą pasipriešinimą sovietinei okupacijai, 1949 metų kovo-balandžio mėnesiais vykdė masinį visų trijų Baltijos valstybių gyventojų trėmimą į mažai apgyvendintas TSRS teritorijas – Krasnojarsko kraštą, Novosibirsko, Omsko, Tomsko, Irkutsko ir kitas sritis.

   Per šiuos tragiškus įvykius buvo ištremta 95 tūkst. gyventojų (32 tūkst. iš Lietuvos, 42 tūkst. iš Latvijos ir 21 tūkst. iš Estijos). 72 proc. tremtinių sudarė  moterys ir vaikai iki 16 metų. Žmonės buvo išvežami prisidengiant išgalvotais kaltinimais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Gruodžio 9 dieną Maskvoje buvo iškilmingai atidaryta rekonstruota Lietuvos ambasada Rusijoje. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, ambasadorius Remigijus Motuzas ir bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

   Atstovybių naujienos »
   ESBO MT.jpg

   Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

   Daugiašaliai santykiai »
   Mugė IMG-20191130-WA0002.jpg

   Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje dalyvavo kalėdinėje  labdaros mugėje, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos vaikų labdaros projektams. Dalyvavimas šiame renginyje yra gera proga pristatyti Lietuvą, jos kultūrą ir lietuviškąjį meną bei kulinarinį paveldą.

   Atstovybių naujienos »
   ANV_0922_sumazinta.jpg

   Lapkričio 21 dieną Uzbekistano užsienio reikalų ministras Abdulazizas Kamilovas Taškente priėmė kadenciją baigiantį ambasadorių Remigijų Motuzą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   3.jpg

   Spalio 29 dieną, sovietinių politinių represijų aukų atminimo dienos išvakarėse, ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių vadovais ir diplomatais Maskvoje padėjo gėlių prie Solovkų akmens memorialo.

   IMG_6680.JPG

   Spalio 28 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje surengė diskusiją, kurios metu Rusijos politikos ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai su užsienio valstybių diplomatais pasidalijo  įžvalgomis apie Rusijos gyventojų požiūrį į šalyje vykstančius procesus, naujus veidus ir idėjas Rusijos politikoje.

   Atstovybių naujienos »