Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos pranešime UNESCO Generalinėje konferencijoje akcentuota žmogaus teisių svarba

Sukurta 2019.11.14 / Atnaujinta 2019.11.18 08:20
  Lietuvos pranešime UNESCO Generalinėje konferencijoje akcentuota žmogaus teisių svarba

  Lapkričio 14 dieną Lietuva UNESCO Generalinės konferencijos 40-ojoje sesijoje Paryžiuje akcentavo žmogaus teisių svarbą įgyvendinant šios organizacijos programas ir siekiant jos tikslų.

   „Pagarba žmogaus teisėms yra būtina taikos ir saugumo sąlyga, jos reikia užtikrinant tvarią pažangą“, - kalbėjo ambasadorė Irena Vaišvilaitė, Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, perskaičiusi Lietuvos pranešimą.

  Lietuvos pranešime taip pat akcentuota, kad Lietuva yra ryški žurnalistų saugumo ir patikimos žiniasklaidos rėmėja.

  „Dabartinėmis  hibridinių grėsmių ir iškraipytos informacijos sąlygomis, kurios kelia nepasitikėjimą žiniasklaida, ypač svarbu skatinti aukštos kokybės nepriklausomą žurnalistiką, kritišką mąstymą ir atsparumą dezinformacijai“, - pažymėjo ambasadorė, atkreipdama dėmesį į UNESCO komunikacijos ir informacijos prieigos programas, kuriose svariai dalyvauja Lietuva.

  UNESCO Generalinės konferencijos sesijoje Lietuvos delegacija pabrėžė moterų ir mergaičių įgalinimo bei jų švietimo ir mokymo svarbą,  palankiai įvertino organizacijos pastangas imtis dirbtinio intelekto etikos aspektų. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad pati organizacija turėtų geriau spręsti atskaitomybės, skaidrumo, veiksmingumo ir rizikos valdymo klausimus – tam turėtų pagelbėti šiuo metu vykstanti UNESCO strateginė pertvarka.

  Lapkričio 12-27 dienomis vykstanti UNESCO Generalinės konferencijos 40-oji sesija – svarbiausias 193 nares vienijančios organizacijos susitikimas, rengiamas kas dvejus metus. Šių metų susitikime bus pradedamos formuluoti ir UNESCO vidutinės trukmės 2022-2029 metų veiklos strategijos gairės.

  Lietuvą UNESCO Generalinės konferencijos sesijoje atstovauja  iš Užsienio reikalų ir Kultūros ministerijų, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos, akademinių ir jaunimo organizacijų atstovų sudaryta delegacija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  UPR.png

  Sausio 20 ir 22 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Australijai ir Austrijai žmogaus teisių srityje.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
  sss.png

  Gruodžio 10-ąją, minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną ir Europos žmogaus teisių konvencijos 70-metį, trečią kartą surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas  „Įvairovių Lietuva Europoje“. Jo metu vyko diskusija apie žmogaus teisių padėtį ir aktualijas Lietuvoje bei kitose šalyse.

  Naujienos »
  XX sale.jpg

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

  Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
  Ministro pasisakymas.jpg

  Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »