Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

Sukurta 2018.04.27 / Atnaujinta 2018.04.27 16:17
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

   Balandžio 27 dieną Briuselyje vyko NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame daug dėmesio skirta Rusijos agresyviai karinei veiklai ir prieš NATO nares bei partneres vykdomiems hibridiniams išpuoliams. Jame dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų Linas Linkevičius ministras teigė, kad artėjantis NATO vadovų susitikimas turi pasiųsti vieningą žinią, kad Aljansas yra pasiryžęs ginti savo narius ir vertybes.

   „Rusija elgiasi vis priešiškiau. Tą matome visur – nuo Baltijos jūros iki Sirijos. Pasitelkiamas platus priemonių arsenalas. Kibernetinės ir hibridinės atakos tampa neatskiriama Rusijos užsienio politikos dalimi. Turime stiprinti Aljanso pastangas, pasitelkti partnerius, kad atremtume Rusijos priešiškumą, NATO vadovų susitikime pasiųstume aiškią, vieningą žinią į rytus ir sutartume dėl tolesnės NATO adaptacijos prie besikeičiančios saugumo aplinkos žingsnių“, – teigė L. Linkevičius. Pasak jo, tolesnės Rusijos provokacijos sulauks principingo atsako.

   NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime Lietuva sieks, kad būtų toliau įgyvendinama ir stiprinama NATO atgrasymo ir gynybos politika, dėl kurios buvo sutarta ankstesniuose Velso ir Varšuvos susitikimuose. Svarbiausi klausimai yra pastiprinimo sąjungininkams krizės atveju strategija, oro gynyba ir pajėgų parengtis.

   Susitikimo metu taip pat įvyko ministrų diskusija apie iš pietų kylančias grėsmes, kurioje L. Linkevičius pabrėžė solidarumą su sąjungininkais Aljanso pietuose ir Lietuvos pasiryžimą toliau didinti indėlį į tarptautines misijas ir operacijas.

   Darbo pietų metu ministrai aptarė NATO veiklą Afganistane, šios šalies prezidento paskelbtos taikos derybų iniciatyvos perspektyvas, kitų regiono veikėjų vaidmenį siekiant taikos Afganistane.

   NATO „atvirų durų“ politikai skirtoje sesijoje buvo tariamasi dėl galimų sprendimų NATO vadovų susitikime, tolesnio šalių kandidačių euroatlantinės integracijos kelio ir paramos jų vykdomoms reformoms. 

   Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, NATO „atvirų durų“ politika yra visavertis ir pasiteisinęs instrumentas, svariai prisidedantis prie stiprios ir saugios Europos tikslo, kuris dar nėra pasiektas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   NATO1.jpg

   Gruodžio 7 dieną Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinėje Akademijoje vykusia konferencija „Ukrainos kelias į NATO: pasiekimai ir ateities perspektyvos” oficialiai pabaigta Lietuvos, kaip NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje, vykdyta veikla.

   Dvišaliai santykiai »
   20181205_104103_resized.jpg

   Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kur kėlė atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje klausimą.

   Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
   20181204_105907.jpg

   Prieš šiandien prasidedantį NATO Užsienio reikalų ministrų susitikimą, ministras Linas Linkevičius su vyriausiuoju Aljanso pajėgų vadu Europoje gen. Curtisu M. Scaparrotti aptarė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumo ir gynybos stiprinimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje gruodžio 4-5 dienomis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame paragins stiprinti sąjungininkų ir Aljanso paramą Ukrainai reaguojant į didėjančią įtampą Juodosios jūros regione.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata