Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos

Sukurta 2018.10.05 / Atnaujinta 2018.10.05 10:58
  Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos

  Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

  Renginio metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir profesorius Vytautas Landsbergis diskutavo apie Lietuvos ir Lenkijos tapatybes, iškilių istorinių asmenybių įtaką dvišaliams santykiams bei jų ateitį.

  „Abiejų šalių nepriklausomybės šimtmečių minėjimas yra galimybė ne tik įvertinti Lietuvos ir Lenkijos santykių būklę, bet ir rasti bendrus vardiklius, abi tautas vienijančius faktorius kuriant bendrą ateitį vieningoje Europoje“, – pabrėžė ministras L. Linkevičius.

  Išsamiose diskusijose Lietuvą atstovavo Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovai, Seimo nariai, akademinės bendruomenės atstovai, kurie susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos ir tyrimų centrų analitikais. Diskusijų pagrindu bus parengtos rekomendacijos dėl Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių vystymo ir bendradarbiavimo regione, ES bei NATO.

  Lietuvos ir Lenkijos apskritojo stalo diskusijos rengiamos kasmet, 2017 metais susitikimas vyko Varšuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Lenkija8.jpg

  Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Jaceką Czaputowiczių Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  Lenkija6.jpg

  Lapkričio 11 dieną 12.00 val. Vilniuje, Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos ir Lenkijos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta Lenkijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 100-osioms metinėms pažymėti.

  prie veliavos.JPG

  Atsisveikindamas su diplomatinę misiją Lenkijoje baigusiu Lietuvos ambasadoriumi Šarūnu Adomavičiumi Ščecino-Kamiensko arkidiecezijos arkivyskupas metropolitas Andrzej Dzięga už reikšmingą indėlį į krikščioniškų vertybių tarp tautų kūrimą ambasadoriui įteikė Ščecino-Kamiensko arkidiecezijos apdovanojimą „Kryžius už nuopelnus“.

  Atstovybių naujienos »
  szczetski ir ambas.jpg

  Diplomatinę misiją Lenkijoje baigiančiam Lietuvos Respublikos nepaprastajam ir įgaliotajam  ambasadoriui Lenkijos Respublikoje Šarūnui Adomavičiui „už ypatingus nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą“ įteiktas  Ordino  už nuopelnus Lenkijos Respublikai Komandoro kryžius.

  Atstovybių naujienos »

  Spalio 23-25 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Varšuvos saugumo forume. Jis pasisakys pagrindinėje forumo ministrų diskusijoje „Saugumas Europoje: lūžio linijos Rytuose“. Diskusijoje taip pat dalyvaus Lenkijos, Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrai.

  Daugiašaliai santykiai »
  2018-09-28-GP0010-MKSz-kons-pol-lit-003.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 28 dieną lankėsi Varšuvoje, kur su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Konradu Szymańskiu aptarė derybas dėl ES daugiametės (2021-2027 m.) finansinės programos, Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES, Baltijos jūros regiono energetikos projektus ir kitus aktualius ES dienotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata